O mně

  • Už je tomu hodně let zpátky, kdy jsem opustila cestu masérky praktikující ke klasickým technikám také metody léčení podle tradiční čínské medicíny jako je baňkování, moxování a odblokovací techniky. Alternativní psychoterapie jsem dělala souběžně.

Jak už to umí jen sám život, vyžádal si otočení směru. Moje touha pomáhat a dělat své poslání a práci  s trvalejšími výsledky, než jsou na pár týdnů odblokovaná záda či krční páteř, se stále vehementněji domáhala slyšení. Bylo to volání mojí duše po změně osobního nasměrování.

Ukazovalo se, že lidičky, přicházející „poladit“ svůj pohybový aparát, mnohem více potřebují léčit psychiku, zraněné duše vnitřními bolestmi, pochopit příčiny třeba právě i těch neustále se vracejících fyzických zdravotních potíží, podívat se na své životy jinou optikou, hlouběji a v souvislostech, které nejsou na první pohled patrné. Poopravila jsem azimut, našla svůj směr a na první kolej vypravila jako svoji vlajkovou loď alternativní psychoterapie. Funguje to. Každý máme někde svůj bod zlomu.

Pro ty z vás, kteří to potřebují vědět:

Studovala jsem na pražské Dexter Academy ve třídě dr. Yingwu Wanga disciplíny podle tradiční čínské medicíny, a to baňkování, moxování a odblokovací techniky. Studium jsem zakončila certifikáty ze všech tří oborů.  Základní teorií TCM je celostní princip, který pohlíží na člověka jako na součást celku – vesmíru a z hlediska mikrokosmu je člověk pojímán jako celek. V tomto smyslu neexistuje onemocnění jen jednoho orgánu nebo dokonce jeho části, ale je vždy onemocněním celého jedince. To se moc líbilo a jsem s touto filozofií zajedno dodnes. Poté jsem ještě absolvovala rekvalifikační masérský kurs.

Regresní terapii jsem studovala u Andreje Dragomireckého, mám II. stupeň zasvěcení Usuiho systému Reiki léčení, absolvovala jsem řadu seminářů emočního výcviku u Mistra Prasadama a semináře systémových konstelací. V numerologii jsem samouk. Základy jsem se učila na dálku od vynikající astroložky a numeroložky Lindy Goodmann.

V neposlední řadě patří do tohoto výčtu léta individuálního studia různých dalších disciplín, například etikoterapie, práce s energiemi čakerného systému a šamanských technik. Při práci v magickém šamanském kruhu, který jsem si vlastnoručně zbudovala na energeticky výtečném místě v lese, se mi dostalo druhého jména Inšana. K práci s lidmi takříkajíc na těsno mě život často i drsně hnětl. Čím větší bylo to mačkání a hnětení, tím zřetelnější forma se tvarovala a přicházela obsahová transformace. Na sebe prozradím ještě to, že se mi k tomu všemu hodí moje někdejší původní profese žurnalistky, z níž jsem si do praxe odnesla umění ptát se, pokládat otázky, byť i nepříjemné, nicméně nutné. Což platí zejména při metodě koučinku. Díky novinařině mohu psát vaše příběhy z terapií. Mám veliké štěstí a cítím se veškerou tou hojností požehnaná. Neměla bych vynechat, že mi byla „od sudiček“ dána do vínku schopnost vcítit se a ´vidět´ do lidí. I s tímto darem intuitivního a emocionálního vnímání druhých lidí jsem se musela učit zacházet. V raných počátcích mojí duchovní pouti se všechno to soucítění a vidění do lidí někdy i obracelo proti mně. Pro všechny váhající a hledající mohu tady a teď říci: Namáhavá osobní cesta stála za to. Nelituji ničeho, co jsem na ní prožila.

…miluji vlky…

Fotografie1922Fotografie1910vlčí láska