Co je taky magie?

10.8.2011

Dostala jsem mejlovou poštou zajímavou otázku od čtenářky ze  Slovenska. Ptá se mě, co si myslím o magii a co si myslím, že to je. Musím říct, že mě Viola svojí otázkou přinutila zapřemýšlet trochu jinak, třeba zrovna  mimo obor numerologie, na které je magické všechno. Magie v zažitém smyslu slova přece nemusí být jenom tajemné obřady, tajné nauky, hledání kamene mudrců, posvátná geometrie a všechny ty ostatní věci, které do této rodiny patří.

Co tedy může být ještě magické? A je vůbec něco magického v našem každodenním životě? Je, a je toho hodně, přátelé, a nemusíme k tomu hned znát zaříkávadla či indiánské obřady uctívání Slunce. Co třeba takový úsměv,  který pohladí smutné srdce a povzbudí duši. Kdo daruje úsměv, o nic nepřichází, nic neztrácí, obdarovaný získává, a nakonec jsou bohatší  oba. Není to magické? Magicky může působit vhodně volené slovo vyslovené v pravou chvíli, které má moc utišit, dodat víru,  naději, odvahu. Umět naslouchat druhému člověku, nesoudit, neodsuzovat, nekritizovat – to je také magie. Obejmutí z lásky, z přátelství, i to považuji za magický rituál. A vůbec : Láska je tou největší magií na světě, nejmocnějším kouzlem i kouzelníkem, čarodějem, jenž dokáže „mávnutím“ proutku proměnit slzy v perly, udělat z tmavé noci jasný den, přenést srdce přes sedmero hor, sedmero řek  a sedmero moří…no vidíte, a už jsem zase u numerologie. Co myslíte, proč tolik pohádek na světě začíná: Bylo nebylo, za sedmero horami, sedmero řekami, sedmero moři…magická 7 , magická 3 (vždy všeho je 3x, tedy 3×7=21 = zase 3). A víte o tom, že 21 je velice šťastné složené číslo? V numerologii se mu říká Koruna mága? Hrají se karty 21 oko bere, Třikrát objel  Horymír hradby než skočil se Šemíkem z vyšehradské skály, třikrát se muselo říct (mantra) Hrnečku, vař! Do třetice všeho dobrého, říkáme běžně stejně jako říkám ti to potřetí a naposled!  Přání v pohádkách jsou vždy tři, tři jsou i sudičky, tři byli Tři králové, každý správný král měl tři syny, či dcery – nikdy ne víc, všimli jste si? Každé správné zaříkávadlo musí zaznít 3x, aby mělo správnou účinnost, a věru, numerologie učí, že čím více se číslo opakuje, tím větší síly nabývá, zesilují jeho vibrace. U trojky to platí 3x! Protože trojka je číslo růstu a rozpínavosti, 3x roste do devíti. No ale to jsem opravdu už dost odbočila od tématu.

Napadlo mě při tom,  že bychom s těmi úsměvy, obejmutími, pohlazeními a vlídným slovem nemuseli tak skrblit. Mohli bychom přistoupit na úžasnou „hru trojky“ a rozdávat všeho 3x více.